VII Ogród Jordanowski w Warszawie

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 317675
  • Do końca roku: 176 dni
  • Do wakacji: -12 dni
 • Kalendarium

  Środa, 2020-07-08

  Imieniny: Arnolda, Edgara

OFERTA ZAJĘĆ 2020-2021

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA Uśmiech

W ROKU SZKOLNYM 2020-2021

zapisy on-line : warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl

 

Lp

ZAJĘCIA

OPIS ZAJĘĆ

WIEK

1

ŚWIETLICA

w Jordanku

Blok świetlicowy, pomoc w odrabianiu lekcji  oraz

Joga świetlicowa - Zajęcia ruchowe praz relaksacyjne połączone z jogą i elementami medytacji. Zajęcia wspierają rozwój psychiczny dzieci a także wspierają zdolności dziecka do samodzielnej pracy nad odstresowaniem się i skupieniem, budowaniem harmonii w ciele oraz harmonii emocjonalnej

6-14 lat

2

KLUB

BIEDRONECZKI

Zajęcia dla najmłodszych mające na celu zwiększenie kompetencji poznawczych i manualnych. Poszerzanie zdolności socjalizacyjnych oraz budowanie i wzmacnianie umiejętności społecznych. Dzieci wspólnie bawią się, tworzą prace plastyczne, rozwijają się społecznie w grupie oraz indywidualnie poprzez zabawę artystyczną.

2- 4 lata

3

Jordankowy

Kącik Kulinarny

Zajęcia przeznaczone dla dzieci, które lubią pomagać w kuchni i same tworzyć kolorowe dania. Uczestnicy warsztatów zwiększą wiedzę na temat produktów żywnościowych, poznają nowe smaki  i przepisy, a  także poszerzą wiedzę o zdrowym odżywianiu. Dzieci przez cały rok szkolny będą tworzyć swoje książki kucharskie, w których będą umieszczać przepisy wykorzystywane podczas zajęć. Dodatkowo, raz w miesiącu, każdy z uczestników, będzie mógł nauczyć pozostałą część grupy przygotowania swojego ulubionego dania. Ostatnim etapem każdych zajęć będzie konsumpcja przygotowanych pyszności.  Rodzice/ opiekunowie uczestników na  zajęciach wprowadzających otrzymają do wypełnienia ankietę dotyczącą ewentualnych alergii. Umożliwią one ewentualną modyfikację tematów lub składników, tak aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo i atrakcyjność zajęć.

8-14 lat

4

Strefa

Małego Rękodzieła

Uczestnicy zajęć w trakcie 2 godzin pracy będą bawić się różnorodnymi formami rękodzieła takimi jak: bibułkarstwo, eko-zabawki- sztuka recyklingu, malarstwo na szkle, pejzaż, decoupage, elementy garncarstwa, malowanie na tkaninach, papierowa wiklina, filcowanie, konstruowanie budowli 3D, wykonanie przedmiotów użytkowych i przytulanek, szycie dekoracyjne i haft. Po zakończeniu zajęć, dzieci zabierają na pamiątkę wytworzone przez siebie przedmioty. Do Strefy małego rękodzieła w szczególności zapraszamy dzieci, które lubią podejmować pracochłonne wyzwania.

9-14 lat

5

Zabawy plastyczne

Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnego rodzaju mas plastycznych i ceramicznych Ich celem jest wzmocnienie kompetencji manualnych oraz kreatywnego i twórczego podejścia do form przestrzennych.

4-7 lat

8-14 lat

6

Modelarstwo

Budujemy modele przestrzenne

6-15 lat

7

Sensoplastyka

Warsztaty pobudzające sensorykę, a także motorykę ręki poprzez wykorzystanie różnych zmysłów dotyku, węchu, słuchu, wzroku. Stymulowanie pracy mózgu dziecka poprzez abstrakcyjną zabawę formą.

5-7 lat

8-13 lat

8

Warsztaty twórcze - EMOTIKONY

Warsztaty twórcze o emocjach, praca nad wyrażaniem, rozumieniem i oswajaniem emocji poprzez sztukę i rozmowę. Zajęcia mają na celu pomóc dzieciom w radzeniu sobie z emocjami, zwłaszcza trudnymi. Zajęcia mają charakter zabawowo- psychoedukacyjny.

4-7 lat

8-12 lat

13-14 lat

9

BAJKOWE

warsztaty

Warsztaty twórcze na temat bajek. Czytam lub oglądamy bajki edukacyjne, rozmawiamy i bawimy się na temat bohaterów bajek, szukamy morału, nauki, archetypu w bajce oraz tworzymy prace plastyczne na temat bajki. Zajecia mają charakter zabawowo- psychoedukacyjny.

5-7 lat

8-14 lat

 

10

GR@FIK@ dla Smyka

Zajęcia z grafiki dla najmłodszych pasjonatów informatyki i grafiki komputerowej, dzieci poznają komputer oraz zasady grafiki komputerowej.

5-7 lat

11

KODOWANIE

na dywanie

 Uczymy się kodować ! Nauka podstaw kodowania już od najmłodszych lat pozytywnie wpływa na rozwój kompetencji matematycznych, logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów  czy kreatywności. To dobra zabawa i nauka w jednym.

 6-10 lat

 

12

Jordankowe

MALUCHY SPORT

Blok gimnastyczny, zabawy sportowe

4-6 lat

13

GIMNASTYKA

KOREKTYWA

Zajęcia z  elementami gimnastyki korekcyjnej.

4-6 lat

7-14 lat 

14

GRY ZESPOŁOWE

Zabawy sportowe

6-14 lat

15

GRY zespołowe

Tenis stołowy

Tenis stołowy

7-17 lat

 

Warsztaty

"Zabawy z nauką"

 „Zabawy z nauką” czyli doświadczenia, eksperymenty, wiedza przyrodnicza dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli

dla grup ze szkół i przedszkoli