VII Ogród Jordanowski w Warszawie

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 172199
  • Do końca roku: 136 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!
 • Kalendarium

  Sobota, 2019-08-17

  Imieniny: Anity, Elizy

OFERTA ZAJĘĆ 2019-2020

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA Uśmiech

W ROKU SZKOLNYM 2019-2020

zapisy on-line : warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl

Lp

ZAJĘCIA

OPIS ZAJĘĆ

WIEK

GODZINA

ZAJĘĆ

1

Jordania

ŚWIETLICA

Blok świetlicowy, pomoc w odrabianiu lekcji

6-14 lat

 

2

Klub Biedroneczki

Zajęcia dla najmłodszych mające na celu zwiększenie kompetencji poznawczych i manualnych. Poszerzanie zdolności socjalizacyjnych oraz budowanie i wzmacnianie umiejętności społecznych.

2-4 lata

 

3

 

Klub Artystyczny

Igła i nitka

Igła i nitka to zajęcia, które maja na celu zwiększenie samodzielności dzieci w życiu codziennym. Podczas zajęć dzieci doskonalą praktyczne umiejętności takie jak przyszywanie guzików, zaszywanie dziurek, zszywanie dwóch kawałków materiału, ale też projektują i wykonują prace o charakterze artystycznym- maskotki, poduszki, wyszywanki, elementy zawierające haft ozdobny.  Wszystko, co dzieci stworzą na zajęciach, mogą zabrać ze sobą do domu.

od 8 lat

 

4

Klub Artystyczny

Decoupage

Jeśli Wasze dziecko lubi  bawić się plastyką, a przy okazji robi to w sposób skrupulatny i dokładny, te zajęcia są dla niego. Podczas warsztatów wykorzystywane będą różne formy techniki decoupage tworzenie płaskorzeźb, makiet oraz elementów użytkowych.  Prace wykonywane na zajęciach wymagają cierpliwości i ostrożności w posługiwaniu się ostrymi przedmiotami czasem „klejem na gorąco”. Wszystko, co dzieci stworzą na zajęciach, mogą zabrać ze sobą do domu.

od 9 lat

 

5

Klub Artystyczny

Pędzelkowe wariacje

 

Czy w słowniku Waszego dziecka zagnieździł się zwrot " nie umiem tego narysować"? Jeśli tak te zajęcia  są właśnie dla niego. Podczas warsztatów przekona się że postępując zgodnie z instrukcjami nauczyciela jest w stanie narysować nawet bardzo skomplikowane rzeczy. Zaczniemy od prostych   szkiców postaci z bajek, przechodząc przez trudniejsze grafiki na bazie szablonów kończąc na krajobrazach. Wykorzystywać będziemy ołówki, kredki, pastele, węgiel, farby plakatowe, akwarelowe i akrylowe. Wszystkie prace powstałe na warsztatach będą zbierane do teczki, dzięki czemu na koniec roku szkolnego dziecko uzyska okazale portfolio, po którym można będzie ocenić jego postępy. Wasze dziecko nie tylko nauczy się rysować, ale też pracować w grupie a przede wszystkim nabierze pewności siebie.

Od 8 lat

 

6

Modelarstwo

Budujemy modele przestrzenne

6-15 lat

 

7

Zabawy plastyczne

Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnego rodzaju mas plastycznych. Ich celem jest wzmocnienie kompetencji manualnych oraz kreatywnego i twórczego podejścia do form przestrzennych.

6-14 lat

 

8

Sensoplastyka

z elementami Terapii Ręki

Zajęcia ogólnorozwojowe mają na celu optymalny rozwój całego organizmu. Pobudzenie zmysłów, świadomości ciała i przestrzeni. W trakcie zajęć uczestnicy mają możliwość obcowania z różnymi fakturami, materiałami oraz pomocami dydaktycznymi służącymi do wzmocnienia kompetencji motorycznych

7-12 lat

 

9

 

KODOWANIE

na dywanie

 Uczymy się kodować ! Nauka podstaw kodowania już od najmłodszych lat pozytywnie wpływa na rozwój kompetencji matematycznych, logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów  czy kreatywności. To dobra zabawa i nauka w jednym.

 6-12 lat

 

ZAJĘCIA SPORTOWE

10

Jordankowe MALUCHY

Blok gimnastyczny

4-6 lat

 

11

GIMNASTYKA

AEROBIC

 

6-13lat

 

12

GIMNASTYKA

KOREKTYWA

Zajęcia z  elementami gimnastyki korekcyjnej.

 

 

13

GRY zespołowe

zabawy sportowe

6-14

 

14

GRY zespołowe

Tenis stołowy

Tenis stołowy

7-17lat

 

WARSZTATY DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

15

Warsztaty

 TWÓRCZE

 Celem zajęć jest zwiększenie wśród uczestników kompetencji manualnych. Pobudzenie wśród dzieci twórczego i kreatywnego wykorzystania materiałów plastycznych.  Wzmocnienie umiejętności pracy w grupie oraz dbałości o wymiar estetyczny pracy

grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli.

 

16

Warsztaty

NAUKOWE

 „Zabawy z nauką” czyli doświadczenia, eksperymenty, wiedza przyrodnicza

grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli.

 

17

Warsztaty EKOPLASTYCZNE

 

dla grup zorganizowanych z przedszkoli

grupy zorganizowane z przedszkoli.