VII Ogród Jordanowski w Warszawie

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 246868
  • Do końca roku: 319 dni
  • Do wakacji: 131 dni
 • Kalendarium

  Niedziela, 2020-02-16

  Imieniny: Danuty, Daniela

14 grudnia 2019 - WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

Rodzinne Warsztaty Bożonarodzeniowe i Finał Skrzatowej Loterii Fantowej

 

Nasi goście w czasie wspólnych warsztatów rękodzielniczych mieli okazję wykonać 3 rodzaje bombek, 2 rodzaje stroików świątecznych oraz kartki bożonarodzeniowe w dwóch wersjach kolorystycznych. Wielbiciele kartonowych budowli mogli wykonać efektowne drzewka ekologiczne. Ciężka praca małych i dużych artystów została nagrodzona słodkimi wafelkami z czekoladą.

Jednym z elementów Warsztatów był tez finał Skrzatowej Loterii Fantowej, która trwała nieprzerwanie przez 3 tygodnie. Zabawa polegała na odnalezieniu 15 skrzatów, rozmieszczonych w różnych miejscach sal i korytarza VII Ogrodu Jordanowskiego. Dzieci które odnalazły i zapisały imiona wszystkich skrzatów na przeznaczonym do tego formularzu, mogły podpisać go imieniem i nazwiskiem i wrzucić do specjalnej skrzynki. Zebrano w sumie 88 poprawnie wypełnionych formularzy.

14 grudnia, w samo południe, w holu głównym VII Ogrodu Jordanowskiego odbyło się losowanie upominków ukrytych w niecodziennym, przypominającym choinkę, kalendarzu adwentowym zawierającym aż 48 okienek. Pani Dyrektor, Elżbieta Sobiecka pełniła honory osoby losującej imiona dzieci. Każde wywołane dziecko losowało numer okienka, w którym był ukryty jego upominek składający się z paczki zawierającej owoce i słodycze oraz ręcznie wykonanego skrzata.

Warunkiem otrzymania prezentu była obecność wyczytywanego dziecka podczas losowania . Mimo dużej frekwencji na Warsztatach, tylko połowa z 88 małych uczestników Loterii była obecna podczas losowania. Pozwoliło to na rozlosowanie pozostałych upominków wśród dzieci które były obecne w dniu losowania, ale nie brały udziału we wcześniejszych poszukiwaniach skrzatów. Tym sposobem, żaden z małych uczestników Warsztatów Bożonarodzeniowych nie wyszedł z pustymi rękami.

Zarówno pomysł Loterii fantowej jak i same Warsztaty okazały się dużym sukcesem, o czym świadczą uwiecznione na fotografiach uśmiechy dzieci i pochlebne komentarze rodziców.

Przygotowanie świątecznych paczek dla uczestników Loterii Skrzatowej oraz poczęstunku było możliwe dzięki sponsorowi, który pragnął pozostać anonimowym.

 BM