VII Ogród Jordanowski w Warszawie

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 350978
  • Do końca roku: 103 dni
  • Do wakacji: 279 dni
 • Kalendarium

  Sobota, 2020-09-19

  Imieniny: Januarego, Konstancji

ZAPROJEKTUJ ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI !

W październiku 2018 r. nauczyciele i wychowankowie VII Ogrodu Jordanowskiego brali  udział w projekcie "Lokalnie-Niebanalnie.100 projektów na 100-lecie Niepodległości "

 

Po cyklu warsztatów, przeprowadzonych  w VII Ogrodzie przez przedstawicieli Fundacji Edukacja dla Nas, na których uczyliśmy się jak pracować metodą Design Thinking- czyli metodą myślenia projektowego, przyszła kolej na nas. Zwieńczeniem tych warsztatów miało być zrealizowanie przez VII Ogród Jordanowski swojej inicjatywy związanej z  100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nasz projekt zakładał przeprowadzenie warsztatów dla nauczycieli i osób pracujących z dziećmi, w czasie których wzięliby czynny udział w zabawie pt. „ Biało-czerwony escape room” .

Dla uczestników przygotowano 2 pokoje zagadek:

- pierwszy – łatwiejszy, którego celem było odnalezienie klucza do drzwi, traktował o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości w sensie ogólnym

-drugi – trudniejszy – opowiadał o miejscach i postaciach związanych z Niepodległością, ale i z naszym środowiskiem lokalnym - Pragą.  Tu, celem było odnalezienie i podanie właściwego hasła, otwierającego drzwi.

Finał projektu odbył się 15.11.2018r. w VII Ogrodzie Jordanowskim. Wzięli w nim udział Prezes fundacji Edukacja dla Nas, reprezentantka fundacji Edu & More nauczyciele przedszkoli i świetlic okolicznych szkół oraz przedstawiciele Biblioteki Publicznej na Pradze Północ.

Uczestnicy warsztatów po krótkim wprowadzeniu merytorycznym zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z drużyn miała do pokonania jeden z dwóch przygotowanych pokojów zagadek. Po krótkiej przerwie nastąpiła zamiana grup.

Każdy uczestnik naszej inicjatywy miał szansę podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi przygotowanych , oraz otrzymał w ramach upominku książkę o metodzie Design Thinking, grę „Panowie i Panie. Oto prażanie” oraz podziękowanie od Ogrodu.

 

Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim uczestnikom – małym i dużym - za wspólną zabawę podczas realizacji projektu"Lokalnie-Niebanalnie.100 projektów na 100-lecie Niepodległości "

 w VII Ogrodzie Jordanowskim.